знаменитост

Никита Лобинцев е една от надеждите на Русия на Олимпиадата 2020

Съдържание:

Никита Лобинцев е плувец. Роден през ноември 1988 г. в Новоуралск, област Свердловск. От детството се занимавах със спорт. От всички видове, които е опитвал, най-много обичаше да плува. Бъдещият шампион обичаше да гледа руски именити спортисти по телевизията и мечтаеше за такава кариера.

Начало на кариера на плувец

Всичко започна в родния му град, където, между другото, младият спортист все още тренира. Треньорският щаб забеляза перспективата при водещия и започна активно да го изпраща на състезания на високо ниво. Никита от всяко ново пътуване донесе медали от различни вероизповедания. Успехите позволиха на младия мъж да говори сериозно вече на международно ниво. Юноши първенства, а след това незабавно членство в отбора - невероятен напредък в кариерата на Лобинцев.

Олимпийски игри

За първи път се присъединява към руския отбор преди Олимпийските игри в Пекин (през 2008 г.). Подготовката беше дълга и трудна. На Европейското първенство заедно със съотборниците Никита Лобинцев стана втори в щафетата. На треньорския щаб стана ясно, че младежът може да говори на предстоящите олимпийски игри на най-високо ниво и ще се състезава за злато.

В Пекин той спечели сребърен медал в щафетата със съотборници Евгений Лагунов, Данила Изотов, Михаил Полищук и Александър Сухоруков.

На Олимпиадата през 2012 г. в Лондон отборът не успя да постигне същите висоти - стана едва трети. В същия фрийстайл в щафетната надпревара участваха вече актуализирани от двама участници състав: Андрей Гречин и Владимир Морозов.

Скандалът, който избухна преди Олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 г., не подмина и Никита Лобинцев. Федерацията по плуване му забрани да ходи на състезания. Спортистът беше отлично подготвен, в началото на годината спечели два златни медала в рамките на Световното първенство, което се проведе в Канада.

По този начин най-високото постижение на спортиста в момента е среброто на Олимпиадата, за което бе удостоен с държавната награда - медал от ордена „За заслуги към отечеството”.

Плувецът няма да спира до там и планира да участва в Олимпийските игри през 2020 г., за да се опита да спечели златния медал.