знаменитост

Патрик Еберт: биография на футболист

Съдържание:

Патрик Еберт е немски професионален футболист, играл на позицията на десния крило (халф). В момента е свободен агент и тренира по специална програма в Германия. Той игра в такива клубове като Херта (Германия), Реал Валядолид (Испания), Спартак Москва (Русия) и Райо Валекано (Испания). Между 2004 и 2009 г. игра за всички възрастови отбори на германския национален отбор. Той е европейски шампион по футбол 2009 г. сред младежи под 21 години. Растежът на футболист е 176 сантиметра, тегло - 72 килограма.

Патрик Еберт има добър нюх. В точното време той е в състояние да даде интелигентен трансфер на партньор за отбелязване на гол. Той има добра скорост и дрибъл, може лесно да бие или „навива“ няколко играчи на отбранителната линия, противник на десния фланг. Използва се за игра на бърз и атакуващ футбол.

Биография на футболиста

Патрик Еберт е роден на 17 март 1987 г. в град Потсдам (Източна Германия, сега Германия). На четиригодишна възраст той се записва в Академията по футбол в градината, където остава до 1993 година. От 1993 до 1998г игра за младежкия "Рос", след което премина в "Херта".

Патрик Еберт направи своя професионален дебют на 16 юли 2006 г., когато влезе като заместител в 81-ата минута в домакински мач срещу ФК Москва (равенство 0: 0) в Интертото Къп (купа сред европейските отбори, които не успяха да Шампионската лига и Лигата на Европа на УЕФА, се проведе между 1995 и 2008 г.). Той игра за първи път в Бундеслигата на 13 август срещу Волфсбург (равенство 0-0) и отбеляза първия гол срещу клуба в Хановер 96 в следващия мач.

Между 2004 и 2006 г. Патрик Еберт игра като част от Херта 2. Общо той изигра 116 мача за белите и сините и вкара 8 гола. На 6 юни 2012 г. той напуска клуба с Кристиан Лел, Андре Миятович и Андреас Оттл.

Кариера в Реал Валядолид

27 юли 2012 г. Патрик Еберт подписа договор с испанския клуб Реал Валядолид. Дебютният мач в испанската Ла Лига се проведе на 20 август срещу Реал Сарагоса (1-0), Еберт прекара 86 минути редовно време на терена. Той вкара първия си гол за "бело-виолетовите" на 30 октомври в мач с Реал Сосиедад. Сезон 2012/13 се оказа доста успешен за германския крило, той демонстрира положителните си черти и стана ключов играч в отбора. Общо от 2012 до 2013 г. той игра в 36 мача и вкара девет гола.

Патрик Еберт в Спартак

На 7 февруари 2014 г. германски полузащитник премина в руския клуб Спартак Москва като свободен агент. След известно време обаче се разкри тайната: футболистът наруши няколко точки от споразумението с испанския клуб. В резултат на това страните постигнаха консенсус и Спартак изплати парична компенсация за Валядолид в размер на 1, 7 милиона долара. Дебютният мач за руския клуб се проведе на 8 март 2014 г. в мача срещу Грозни Терек (поражение 0: 1). Като част от "гладиаторите" проведоха 23 официални мача.

През юли 2015 г. стана известно, че Патрик Еберт напуска Спартак преди време, тъй като договорът е проектиран за два сезона. Медиите съобщават, че договорът е прекратен по взаимно съгласие на страните. В интервю германският футболист заяви, че не се чувства щастлив в московския клуб, но изрази уважението и благоговението си към играчите и треньорите. Германският полузащитник заяви, че когато роднини дойдоха при него в Москва, те забелязаха, че изглежда нещастен, затова го посъветваха да смени футболния клуб. От своя страна Патрик се съгласи с това мнение и скоро опита късмета си в испанския клуб Райо Валекано. Еберт също подчерта, че в руския футбол се въртят много пари, което пречи на реализирането на най-важната цел - да играем футбол и да му се насладим.

Отиване до испанския "Rayo Vallecano"

Патрик Еберт се завърна в Испания на 25 юли 2015 г. Тук той подписа двугодишно споразумение с Райо Валекано от Ла Лига. Пропуснах повечето игри, поради множество наранявания, една от които е скъсването на ахилесовото сухожилие. Дебютира на 22 август в мач срещу Валенсия. Общо той изигра 36 мача за „пчелите“ и вкара 5 гола. В момента футболистът е безплатен агент и тренира по специална програма в Германия (периодът на възстановяване след контузии преминава).