знаменитост

Кудрявцева Яна Алексеевна: биография и записи

Съдържание:

Anonim

Кудрявцева Яна Алексеевна е най-младият перфектен шампион в световните състезания по гимнастика. Момичето е родено в спортна среда, защото баща й е известен плувец, спечелил шампионата на Олимпийските игри през 1992 година. Семейството живее в Москва.

Кариерно излитане

Доста рано започна да постига значителен напредък Кудрявцева Яна Алексеевна. Биографията й се свързва със сериозни спортове, започвайки от 2008 г., когато е спечелена победа на младши турнири. Тогава такова събитие се проведе на територията на Дмитров през 2009 г., тя се състезаваше в Самара през 2011 г., както и в Казан (2012).

Image

Сезонът, когато започнаха състезанията, беше 2011 година. Тогава бяха оценени талантите, което показа Кудрявцева Яна Алексеевна. Имаше международно състезание сред юношите. В същото време състезанието за Гран При продължи.

Яна Алексеевна Кудрявцева попадна във водещите редици на своя отбор. Тя се справи отлично и с клубовете, и с обръча. Спечелена е Junior Cup. В Пезаро Кудрявцева Яна Алексеевна получи световно ръководство. Кариерата й се развиваше бързо.

2012 г. донесе победа в европейските състезания сред юношите. Сърцата на съдиите бяха подкупени от изпълненията с топката, перфектно изпълнена от нея. Кудрявцева Яна Алексеевна получи „златото“ в резултат на многоборството в отбора.

Бързо развитие

Оттогава нейните постижения само се умножават. Кудрявцева Яна Алексеевна ходи на състезания сред възрастни. Спортната кариера в старшата категория започва с турнира на международно ниво 2013 г., който се провежда в столицата на Русия. Следващата обиколка се проведе на територията на Холон. Блясъкът на всички наоколо беше спечелен, както и конкуренцията с клубове, бронзът беше спечелен, благодарение на работата с топката тя грациозно управлява обръча.

След това Кудрявцева Яна Алексеевна става член на Световното първенство, което се провежда в София. Той й даде първо място в многоборството. Въпреки факта, че това беше нейният първоначален сезон, момичето беше първото в историята, което надмина съперниците си на този етап при самото излитане в кариерата си. Лидерството в работата с обръча беше спечелено с блясък, тя се справи отлично със спортна екипировка, получи „бронз“ за изпълнението си с лента.

Когато Световната купа се проведе на територията на Минск, веднага се спечели втората многостранна победа, „златото” за работа с топката, както и второто с лента и боздугани.

Image

Задаване на записи

Следващият етап от кариерата й премина във Виена, когато Яна Алексеевна Кудрявцева спечели „златото“. Снимките показват колко елегантно е това момиче, но колко постоянство и упорит труд има! Изпълнявайки представление с топката, тя спечели 19 точки от обновената система за класиране, което по това време беше рекордно. Феноменално младо момиче беше, когато спечели статута на европейска шампионка. Само 15 години и вече такива резултати!

В рамките на първия финал на Световната купа в Санкт Петербург през 2013 г. беше получена третата позиция в многоборството, първото място за работа с топката, второто с боздуган и изпълнение с панделка.

Image

Победа независимо какво

Този август тази година донесе своя дебют в Киев като част от световното първенство. Имаше някои технически пречки. Музиката се изключи няколко пъти, така че изпълнението трябваше да започне наново. Въпреки всичко обаче, тя стана победителка и получи резултат от 18.5.

Получено е и първенството в работата с клубове, втората позиция - с обръч, както и за игра с топката. Когато се проведе последното многостранно събитие, което се проведе в индивидуален режим, момичето спечели. Това постижение я издига до статута на най-младата гимнастичка, спечелила перфектно лидерство в света на 15 години.

Image

Завоюване на Изтока

Тогава събитията от живота й се разгръщат в Япония, където тя е член на клубното първенство на Aeon Cup. Момичето е действало като част от група, състезаваща се от името на асоциацията "Газпром". Тя и нейните колеги в националния отбор станаха лидери на отборното състезание, изпреварвайки Беларус и Украйна. Когато се проведе индивидуалното многостранно събитие, Кудрявцева получи „златото“.

Следващата 2014 г. отново връща момичето в Москва, за да участва в един от турнирите на Гран При. Той носи трето място за многостранно и второ за работа с боздуган и обръч. Гимнастичката можеше да постигне страхотни резултати, ако се беше подготвила по-добре, но все пак остана в челната тройка.

Много по-добри неща отидоха в Tie, където тя спечели първенството във всички категории, с изключение на работата с боздуган. Там тя получи второто място. Четири златни медала бяха получени в Щутгарт. Веднъж в Холона на Гран При, тя спечели още две първи места, едно второ и бронз. При второ посещение на Пезаро той успя да спечели във всички категории.

Image

Неизменен шампион

Април 2014 г. беше периодът на първенството на Русия в Пенза. Индивидуалното многообитание беше напълно покорено от нея. Веднъж в Корбей-Есън и Ташкент тя зае второ място, отстъпвайки само на сънародничката си Мамун Маргарита. Когато се проведоха следните етапи в София и Минск, момичето успя да спечели победата.

Тридесетата годишнина от Европейското първенство донесе триумф в ролята на абсолютния лидер. Казан и последният етап на Международната купа стана период на получаване на четири златни медала и един сребърен.

Световното първенство през 2014 г. в Израел започна като отборно многостранно събитие, в резултат на което участниците от Русия станаха победители. Кудрявцева се класира абсолютно във всички финални състезания. Категориите боздуган, обръч, топка донесоха първото място, а лентата - второто. Това също беше много успешен период, тъй като тя отново спечели статута на абсолютната шампионка в индивидуалното многоборство.

В края на конкурса Яна получи специална награда, която Longines присъди за елегантност. Красавицата се превърна в носител на наградата „Сребърен дой“.