знаменитост

Абдусалам Гадисов: биография и кариера на борец на свободен стил

Съдържание:

Абдусалам Гадисов е руски професионален борец за свободен стил. Той е шампион и победител в много национални и международни турнири. Руският спортист има златен медал от Световното първенство през 2014 г. (Ташкент) и сребърен медал на Световното първенство през 2015 г. в Лас Вегас. Той също участва в турнири като Европейските игри и Универсиадата, където спечели съответно бронз и злато. Височината на Абдусалам Гадисов е 180 сантиметра, теглото варира по време на изпълненията и тренировките от 90 до 97 кг.

биография

Абдусалам Гадисов е роден на 26 март 1989 г. в Махачкала (RSFSR). Той израства и е отгледан в семейство на аварите. От ранна възраст започва да се занимава със спорт, основно бойни изкуства - по същото време преминава в кикбокс и Ушу Санда. Започва да се занимава с борба с фрийстайл на единадесетгодишна възраст, баща му заведе момчето на секцията. Според стар навик Гадисов дойде на тренировки без обувки и в старото си кимоно, в което отиде при Ушу. Главният треньор се изненада, че човекът дойде на тренировката бос и заповяда да носи каквото и да било, поне чорапи. В резултат на това момчето е трябвало да прекара цялото обучение в чорапите на баща си, което той е до колене.

Учи в клона на Махачкала на Ростовския университет в Стопанския факултет, където получава висше образование. Ученик е на спортното училище Динамо Махачкала. Най-близките му треньори са Иманмурза Алиев и Гайдар Гайдаров. По време на тренировката Абдусалам отделя голямо количество време за тренировки във фитнес залата. Спортистът постигна значителни резултати в силовите тренировки, но скоро разбра, че техническият компонент на ринга също е много важен.

На младежките състезания Гадис нямаше достатъчно звезди от небето. Разбира се, той беше много притеснен, но треньорите на Иманмурц Алиев и Гайдар Гайдаров го успокоиха и казаха, че ако не се откаже и продължи да се бори и да даде всичко най-доброто, както преди, желаният резултат ще бъде постигнат. Времето мина и както се оказа, треньорският щаб беше на страната на истината.

Професионална кариера

Както споменахме по-рано, на детските първенства Абдусалам Гадисов не постигна грандиозни резултати. С възрастта обаче той започна уверено да напредва и да показва стабилен резултат. През 2008 г. спортистът спечели руското първенство, а на следващата година младежкото световно първенство. През 2009 г. Абдусалам Гадисов участва в световното първенство по борба по свободен стил, където успя да заеме седмо място.

постиженията

В следващите години боецът стабилно взе своите медали: 4 златни на първенството в Русия, спечели Световната купа, спечели наградата на Рамзан Кадиров и Иван Яригин, както и много други трофеи.

През 2012 г. Абдусалам Гадисов зае 9-то място на Летните олимпийски игри в Лондон. Във втория кръг на олимпийското първенство той загуби от управляващия световен шампион Иран Реза Яздани.

Борецът Махачкала многократно е канен в професионалната лига на ММА. В момента Гадисов отказва да се бие в битки без правила, но не изключва възможността да се съгласи на ММА в следващите години.

пенсиониране?

През лятото на 2016 г. Гадисов се опита да се класира за Летните олимпийски игри. За целта беше необходимо да се класира на руското първенство - 2016 г., но поради конфликта между В. Лебедев и И. Мусукаев, той беше принуден да откаже участие в първенството. След като спечели Гран При в Баку през ноември, Абдусалам обяви пенсионирането си.

Година по-късно, на 3 ноември 2017 г., борецът се завърна в спорта и се представи на международен турнир в чест на паметта на Д. Шулц. Във втория кръг руският спортист загуби от седемнадесетгодишния спортист от САЩ, изненадвайки цялата общност по борба с такова фиаско.