знаменитост

Люис Хамилтън: световен шампион в кариерата

Съдържание:

Люис Хамилтън е известен британски състезател във Формула 1. Сега той застава за екипа на Mercedes, с който пилотът подписа договор през 2013 година. Люис не е женен. Слухове за романтичната връзка на Люис Хамилтън и Риана често се появяваха в пресата, но самият шофьор многократно заявяваше, че познава известната певица отдавна, а те са просто приятели.

Начало на кариерата

Люис е роден през 1985 година. На 11-годишна възраст той започва да прави картинг, като повечето състезатели във Формула 1. През 2001 г. той участва в зимната серия Formula Renault. Хамилтън изкара четири състезания и зае общо 5-то място, без да спечели нито един медал.

Дебют и първенство

През 2007 г. в първото си състезание Хамилтън спечели бронза. Всички бяха шокирани от британския дебют. Но това беше само началото. На Гран при на Малайзия Люис Хамилтън стана втори, след това спечели сребро в Бахрейн, Испания и Монако. Шестият и седмият етап от Формула 1 станаха за пилотното „злато“. За първи път Люис влезе на най-високата стъпка в Канада, а втори път в САЩ. След това Хамилтън спечели бронз във Франция и Великобритания. След това имаше провал - 9-то място на Гран При на Европа. След провала Люис Хамилтън успя веднага да спечели - Унгарската гранда донесе на пилота третото злато в кариерата си.

След това в три етапа британецът не можа да спечели нито веднъж, а само веднъж зае второ място. В Япония Люис Хамилтън отново успя да спечели. 16-ата Гран При на сезона, който се проведе в Китай, беше катастрофа за спортиста. Пилотът не можа да завърши състезанието и значително усложни битката за титлата. В последната надпревара за сезона в един от завоите, автомобилът Хамилтън спря. В резултат на това той зае седмо място, което не му позволи да стане шампион на Формула 1 в дебютния сезон.

Британците обаче не трябваше да чакат дълго за първенството. Още в следващия сезон той успя да спечели Формула 1. След победата в Австралия Люис зае 5-то място в Малайзия, той беше 13-и в Бахрейн. След това той успя да се върне на подиума. 3-то, 2-ро и 1-во място, които ездачът зае съответно в Испания, Турция и Монако. След събирането по време на гран при в Канада и 10-то място на етапите във Франция, Хамилтън успя да спечели 4 подиума, 2 от които станаха златни, в пет последващи състезания. Люис получи последната си победа в шампионския сезон в Китай. 98 точки позволиха на британеца да спечели цялостното класиране.