знаменитост

Известната скиорка Юлия Чекалева: кариера, личен живот, снимка

Съдържание:

Юлия Чекалева е гордостта на Руската федерация и пример за смелост и непобедима воля за победа. Тази сладка и очарователна жена хармонично съчетава такива титли като красива съпруга, грижовна майка, известен скиор и международен майстор на спорта. За биографията и семейството на Юлия Чекалева е описано по-долу.

Детство на бъдещия шампион

Джулия Чекалева е родена на 6 февруари 1984 г. в семейство на скиори в малкия град Вологда. Родителите мечтаеха, че любимата им дъщеря ще порасне физически развита и ще постигне световен успех. Затова още от ранна възраст привикнаха дъщеря си към здравословен начин на живот, физическа активност и редовни спортове. Когато момичето беше на 3 години, родителите й я записаха в секцията за фигурно пързаляне. Но Юлия Чекалева не прояви много желание да се занимава с този спорт. Следователно желаният успех на леда не беше.

Когато момичето навърши 7 години, тя се заинтересува от ски и родителите й без колебание написаха младата спортистка в ски секцията в група с треньор Вера Желтухина, което значително повлия на цялата биография на Юлия Чекалева. Именно тук Джулия прояви своята ревност и старание. Треньорът отбеляза способността на момичето да кара ски и приучи бъдещия шампион към отговорност и решителност. Именно Вера Желтухина внуши на Юлия волята за победа, съпротива срещу поражението и желанието постоянно да се усъвършенства, за да постигне Олимп.

Много скоро Чекалева започва да участва в градски, областни и областни състезания. Усещайки вкуса на победата, момичето си е поставило за цел да стане в бъдеще известна спортистка от световна класа.

Първи успехи

На 21 години Юлия Чекалева участва в регионалния етап на Купата на Русия. Момичето успя да спечели злато.

След това, през 2006 г., спортистът заминава за словенския град Кран, за да участва в Световното първенство сред младите скиори на възраст под 23 години. Юлия Чекалева показа блестящ резултат, завръщайки се в родината си с два бронзови медала - за състезанието на 10 км и за паша.

През декември същата година скиорът за първи път участва в Световната купа. Резултатът от дебютанта в състезанието на 10 км е 31 място. А в женската щафета Чекалева зае 7-мо място.

Блестяща кариера

Джулия донесе първото си злато от Световното първенство през 2007 г., което се проведе в Италия.

Успехът не остави Чекалев на Световното първенство. През 2007 г. тя за първи път успя да влезе в трите най-добри скиорки в женския отбор.

През 2007 г. Джулия успя да участва в Източноевропейската купа, където спечели сребро и злато.

Такъв бърз успех не обърна главата на млад скиор. Тя работеше по-усилено, тренираше все повече и повече. Това позволи на Джулия да спечели веднага 4 медала на Универсиадата в китайския Харбин през 2009 г. - злато, сребро и два бронза.

2009 г. донесе на Чекалева още една победа - в „състезанието за челната десетка“ в борбата за купата на Алпийците.

2013 г. беше особено успешна за шампиона. На Световното първенство, което се проведе във Вал ди Фием, Джулия Чекалева перфектно се представи в личното състезание на кънки на 10 км. Тя загуби само от двама норвежки скиори, които са признати световни шампиони и зае почетно 3-то място. В отборната конкуренция Чекалева също спечели бронз.

След такова успешно представяне Юлия Чекалева бе наречена един от най-успешните скиори на руския национален отбор.

Джулия участва в Олимпийските игри в Сочи като част от руския отбор. Но въпреки предишните победи, в отборната щафета момичето показа само 6 резултата.

По време на спортната си кариера тя многократно доказва своя професионализъм и воля за победа.

Днес Юлия Чекалева е многократна шампионка на Русия, победител в етапите на Световната купа и Универсиада, победителка в световни първенства и международен майстор на спорта.

Дисквалификация на спортист

През 2017 г. Юлия бе в центъра на антидопинговия скандал.

На 1 декември 2017 г. Международният олимпийски комитет реши да анулира резултатите на Чекалева, показани на Олимпийските игри в Сочи, и да отстрани докрай спортиста от участие в Олимпийските игри.

Самата Джулия твърди, че нито тя, нито екипът й са използвали допинг. Два месеца по-късно, с решение на CAS, спирането на живота на Чекалева от състезанието беше отменено.